Czym jest hosting i domena?

24 lut, 2020

Hosting i domena to dwa elementy, o których należy pomyśleć podczas tworzenia własnej strony internetowej. Aby stworzyć witrynę internetową, która będzie dobrze Ciebie pozycjonować, nie wystarczy interesująca nazwa i miejsce na serwerze, należy także zrozumieć działanie tych elementów.

Hosting

Hosting to usługa polegająca na udostępnieniu miejsca na serwerze zewnętrznym, tak aby Twoja strona mogła być widoczna dla innych osób. Wybierając dostawcę oprogramowania od którego uzyskamy przestrzeń dyskową warto zapamiętać, że to właśnie serwer będzie odpowiadał za szybkość ładowania strony czy bezpieczeństwo.

Z hostingiem jest tak jak z samochodem: sam kokpit nie będzie jeździł, potrzebne jest jego postawienie na czymś. Na jakiejś ramie, która to wszystko będzie trzymała i dzięki temu będzie w ogóle możliwe korzystanie z auta. Taką ramą dla stron internetowych jest hosting.

Ważny jest również odpowiedni wybór firmy hostingowej. My preferujemy polską firmę Lihgt Hosting z Poznania. Kiedy klikniesz TUTAJ, przejdziesz na ich stronę internetową i otrzymasz zniżkę 20% na zakupione usługi.

Domena

Z domeną jest już trochę łatwiej niż hostingiem. Domena jest nazwą Twojej strony, to właśnie dzięki temu adresowi będzie można odnaleźć Cię w sieci. Warto zauważyć, że nazwa, którą przypiszemy stronie, jest unikatowa – nigdy się nie powtarza. Do nazwy głównej, którą najczęściej tworzy nazwa firmy lub jej skrót bądź hasło, należy dołączyć rozszerzenie np.: .pl, .com.pl, .eu, itd.

Domena i hosting to dwa nierozłączne elementy, które nie są w stanie poprawnie funkcjonować oddzielnie.

Gdy zamówisz u nas stronę internetową, możesz być pewna, że w profesjonalny sposób pomożemy Ci dobrać domenę i hosting do Twojej usługi. Zapraszamy do kontaktu. 

Ostatnie artykuły

Słowa kluczowe – jak, gdzie, dlaczego i po co?

Słowa kluczowe – jak, gdzie, dlaczego i po co?

Jeżeli jesteś jeszcze przed pozycjonowaniem swojej strony w Google, ten artykuł jest dla Ciebie. Zapewne niejednokrotnie słyszałeś już o słowach kluczowych. To pojęcie towarzyszy nam od kilku lat, jednak ostatnio rozbrzmiewa ono z większą częstotliwością. Poprawnie...

Etapy powstawania strony internetowej

Etapy powstawania strony internetowej

Stoisz przed wielkim wyzwaniem, jakim jest stworzenie strony internetowej? Nie wiesz od czego zacząć i w jaki sposób zbudować swoją stronę, aby stała się promocją sama w sobie? Jesteśmy w stanie zrealizować najwyższej jakości usługi internetowe, które zostaną...

Co wpływa na pozycjonowanie strony internetowej w Google

W obecnych czasach, gdy mamy do czynienia z coraz większym wachlarzem elementów, które można wykorzystać do reklamy i promocji, posiadanie strony internetowej to jedna z najważniejszych podstaw zaistnienia na rynku. Praktycznie każda osoba zainteresowana danym...

Co to jest responsywność?

W czasach, gdy świat stał się wirtualną wioską, a korzystanie z Internetu wyłącznie na komputerach odchodzi do lamusa, warto zwrócić uwagę na responsywność stron www. Na urządzeniach mobilnych odbywa się już blisko 70% całego ruchu w internecie. Tak, także tego na...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prześlij do nas maila

Popracujmy razem

Taka strona internetowa, jak ta, jest w zasięgu Twojej ręki. Jest tylko jeden warunek: musisz się skontaktować z nami. Wypełnij od razu formularz i buduj markę osobistą w zgodzie ze sobą i najnowszymi trendami.

Justyna Kopeć strony internetowe