5 istotnych rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę internetową

9 lis, 2020

Zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, a może piszesz do szuflady i w końcu chciałbyś pokazać swoją markę osobistą szerszemu gronu odbiorców? W dobie interaktywności jedną z najlepszych form komunikacji z odbiorcami są media, do których należy także Internet. Zaś każda osoba na poważnie budująca swoją markę osobistą powinna posiadać własną stronę internetową. Zakładając ją, zwiększamy możliwości kontaktu z potencjalnym klientem. Warto dodać, że jest to jedna z najtańszych form reklamy i promocji. 

Jednak zanim zdecydujemy się na założenie własnej strony www należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

 

1. Cel 

Przede wszystkim powinniśmy znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakim celu tworzymy własną stronę internetową oraz co chcemy osiągnąć poprzez jej posiadanie. Niewątpliwie odpowiedź na te pytania stricte związana jest ze specyfikacją naszej działalności. Jeżeli poprawnie ustalimy cel istnienia oraz zwrócimy uwagę na najważniejsze aspekty budowy strony, nie chodzi tu tylko o szatę graficzną lecz także o treści, które idealnie odzwierciedlą to, co chcemy przekazać oraz poprawnie wyznaczymy grupę docelową, nasza strona na pewno będzie idealną formą komunikacji z naszymi klientami.

 

2. Domena

Domena internetowa to inaczej nazwa strony www, która składa się z dwóch części: nazwy głównej oraz końcówki np.: .pl, com.pl, itd. Wybierając nazwę dla naszej strony warto zadbać, aby była ona związana z marką, którą zamierzamy kreować. Zatem dobra domena powinna być przede wszystkim: krótka, łatwa do zapamiętania, a także spersonalizowana z nazwą firmy. Domena i nazwa firmy, Twoje imię i nazwisko, nie muszą być takie same, jednak zaleca się, aby posiadały elementy wspólne.

 

3. Hosting 

To jeden z ważniejszych elementów, który pomaga odnieść sukces w Internecie. Hosting to nic innego jak miejsce w przestrzeni internetowej, w którym „parkuje” nasza strona www. Wybierając dostawcę usług sieciowych warto prześledzić rynek obraz obowiązujące w nim trendy. Dobry hosting powinien charakteryzować się szybkim wgrywaniem stron, przyjemnym interfejsem oraz brakiem awarii. To właśnie dzięki takiemu dostawcy naszych usług, będziemy w stanie pozyskać, a także zatrzymać przy sobie klienta.

 

4. Konkurencja 

Należy pamiętać o tym, że nasza strona nie będzie jedyną witryną promującą konkretne treści, zatem powinniśmy systematycznie monitorować działania konkurencji, aby szybciej reagować na rynkowe zmiany marketingowe. Przede wszystkim zaś powinniśmy stronę tworzyć dla naszego odbiorcy, bazować na jego problemach i potrzebach, bo to w końcu dla niego tworzymy swoje treści.

 

5. E-marketing 

Internet rządzi się swoimi prawami. Więc jeżeli twierdzisz, że prowadzenie strony internetowej tylko w niewielkim stopniu różni się od fizycznego biznesu – jesteś w błędzie. Marketing internetowy służy przede wszystkim do pozyskiwania nowych klientów. Warto zatem oprzeć swoją wiedzę o literaturę fachową, doradztwo, które pomoże nam interpretować dane związane z działaniami reklamowymi.

 

________________________

Powyżej zaprezentowałyśmy Tobie 5 istotnych elementów, o których musisz wiedzieć zanim założysz własną stronę internetową. A może potrzebujesz sprawdzić, czy strona, którą obecnie posiadasz spełnia powyższe kryteria? Podaj nam w komentarzu pod tym postem adres domeny (lub wyślij ją do nas na maila) – bezpłatnie wykonany dla Ciebie test i otrzymasz szybką informację, czy odbiorcy mogą bezproblemowo korzystać z Twojej strony.

 

Ostatnie artykuły

Co powinno się znajdować na stronie internetowej dla marki osobistej

Co powinno się znajdować na stronie internetowej dla marki osobistej

Tworzenie strony internetowej dla marki osobistej to ważna część budowania wizerunku online. Strona internetowa jest wizytówką firmy, która może skutecznie przyciągnąć potencjalnych klientów i podnieść poziom świadomości marki. W tym artykule zostaną omówione ważne...

7 mitów na temat strony internetowej w kontekście marki osobistej

7 mitów na temat strony internetowej w kontekście marki osobistej

Posiadanie własnej strony internetowej jest coraz ważniejsze dla ludzi, którzy tworzą swoją markę osobistą. Jednakże, istnieje wiele mitów na temat strony internetowej, które często mylimy. W tym artykule przedstawimy siedem mitów na temat stron internetowych w...

Korzyści strony internetowej dla marki premium

Marka premium, czyli marka oferująca produkty lub usługi najwyższej jakości, musi wyróżniać się na rynku. Strona internetowa jest jednym z narzędzi, które pozwala na zwiększenie rozpoznawalności i budowanie pozytywnego wizerunku marki. W tym artykule omówimy, jakie...

5 cech dobrej strony internetowej dla trenera / coacha

Obecnie, dla wielu osób, posiadanie własnej strony internetowej stało się niemal standardem. Wszystko po to, aby wypromować swoje usługi, zdobyć nowych klientów, a także budować markę. Jest to szczególnie ważne dla coachów i trenerów personalnych, którzy w swojej...

Jak strona internetowa wpływa na markę osobistą prawnika

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej stało się niezbędną częścią każdej działalności, w tym również prawniczej. Strona internetowa stanowi wspaniałe narzędzie do zwiększenia rozpoznawalności marki osobistej prawnika, a także do zdobycia nowych...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prześlij do nas maila

Popracujmy razem

Taka strona internetowa, jak ta, jest w zasięgu Twojej ręki. Jest tylko jeden warunek: musisz się skontaktować z nami. Wypełnij od razu formularz i buduj markę osobistą w zgodzie ze sobą i najnowszymi trendami.

Justyna Kopeć strony internetowe