Etapy powstawania strony internetowej

4 mar, 2021

Stoisz przed wielkim wyzwaniem, jakim jest stworzenie strony internetowej? Nie wiesz od czego zacząć i w jaki sposób zbudować swoją stronę, aby stała się promocją sama w sobie? Jesteśmy w stanie zrealizować najwyższej jakości usługi internetowe, które zostaną spersonalizowane zgodnie z ideą Twojej marki osobistej.

W tym tekście zaprezentujemy Ci, w jaki sposób tworzymy kompleksowe strony internetowe dla naszych klientek. Proces tworzenia strony internetowej składa się z kilku etapów. Sukces gwarantuje poprawne wykonanie wszystkich elementów. Jako profesjonalna agencja marketingowa wiemy, że podstawą udanej współpracy jest komunikacja. Zatem każde zlecenie związane ze stroną internetową zaczynamy od rozmowy z klientem.

Jakie są zatem etapy powstawania strony internetowej?

1. Analiza potrzeb

Jest to pierwszy i najważniejszy etap w tworzeniu strony internetowej. Dlatego w tym momencie tak ważna jest rozmowa z klientką i ustalenie priorytetów. Projektując stronę internetową chcemy idealnie wyczuć Twoje oczekiwania odnośnie treści, które mają promować witrynę. To właśnie od poprawnej komunikacji w ogromnej mierze zależy koncepcja strony www. Sprawimy, że opracowane przez nas rozwiązania zwiększą rozpoznawalność Twojej marki osobistej oraz wygenerują korzyści finansowe.

 

2. Domena i hosting

Ważnym elementem w projektowaniu jest odpowiedni dobór domeny oraz konta hostingowego. Adres, który będzie jednym ze znaków identyfikacyjnych firmy, powinien być krótki, łatwy do zapamiętania oraz musi kojarzyć się z gałęzią Twojego biznesu. Pomożemy Ci w tym – wiemy w jaki sposób stworzyć atrakcyjny adres witryny! Bardzo ważnym krokiem jest wybór konta hostingowego. Warto pamiętać, aby nie korzystać z darmowych usług. Jako profesjonalna agencja, jesteśmy w stanie udostępnić hosting każdej klientce.

 

3. Projektowanie

Jeżeli posiadasz już adres domeny oraz serwer, możemy zabrać się za projektowanie. Zapewne nie jesteś w stanie sama poprawnie zaprojektować strony internetowej. Potrzebna jest do tego znajomości języka HTML i CSS. Oczywiście, jeżeli chcesz stworzyć ją sama – też możesz. Jednak może się tak zdarzyć, że zamieszczone przez Ciebie multimedia czy popularność Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwaniach w Google będzie bardzo niska. Jeżeli projektowanie swojej strony internetowej powierzysz wyspecjalizowanej w tej dziedzinie firmie, która zna zasady SEO, nie musisz martwić się o pozytywny odbiór witryny.

 

4. Test strony internetowej

To również istotny element podczas tworzenia strony internetowej. To właśnie na tym etapie możemy dokonać kluczowych poprawek w interfejsie witryny po konsultacji z Tobą. Najlepiej jednak, gdy na pierwszym etapie uda nam się trafić w Twój sposób myślenia, wtedy zaprojektujemy stronę internetową tak naprawdę Twoimi oczyma. Na tym etapie warto także pokazać stronę osobom bezstronnym, które pomogą w ocenie m.in. treści na niej zamieszczonych oraz czy da się na niej znaleźć informacje dotyczące promowanych przez Ciebie towarów i usług.

 

5. Aktywacja strony internetowej

Przechodząc skrupulatnie przez wszystkie etapy tworzenia strony internetowej oraz z obustronnym zaangażowaniem Twoja witryna jest gotowa do użytkowania. Z adresu testowego przenosimy ją na Twoją domenę główną. Od tego momentu możesz się nią chwalić wśród znajomych i klientów.

 

______________________

Proces tworzenia strony internetowej nie jest tak trudny, jak to się mogło wydawać. Jedną z najważniejszych rzeczy podczas współpracy jest poprawna komunikacja, dyskusja, argumentacja, a także słuchanie się nawzajem. Wybierając agencję, która zajmie się kompleksowym zaprojektowaniem naszej strony, warto wykonać badania rynku oraz zapoznać się z ofertą firmy i jej portfolio.

Profesjonalna strona internetowa to jeden z ważniejszych elementów prowadzących do skutecznej kampanii reklamowej. Kiedy przebrniemy przez wszystkie etapy powstawania strony internetowej, nie zostaje nam nic oprócz spokoju i systematycznego budowania marki ososbistej.

Ostatnie artykuły

Co powinno się znajdować na stronie internetowej dla marki osobistej

Co powinno się znajdować na stronie internetowej dla marki osobistej

Tworzenie strony internetowej dla marki osobistej to ważna część budowania wizerunku online. Strona internetowa jest wizytówką firmy, która może skutecznie przyciągnąć potencjalnych klientów i podnieść poziom świadomości marki. W tym artykule zostaną omówione ważne...

7 mitów na temat strony internetowej w kontekście marki osobistej

7 mitów na temat strony internetowej w kontekście marki osobistej

Posiadanie własnej strony internetowej jest coraz ważniejsze dla ludzi, którzy tworzą swoją markę osobistą. Jednakże, istnieje wiele mitów na temat strony internetowej, które często mylimy. W tym artykule przedstawimy siedem mitów na temat stron internetowych w...

Korzyści strony internetowej dla marki premium

Marka premium, czyli marka oferująca produkty lub usługi najwyższej jakości, musi wyróżniać się na rynku. Strona internetowa jest jednym z narzędzi, które pozwala na zwiększenie rozpoznawalności i budowanie pozytywnego wizerunku marki. W tym artykule omówimy, jakie...

5 cech dobrej strony internetowej dla trenera / coacha

Obecnie, dla wielu osób, posiadanie własnej strony internetowej stało się niemal standardem. Wszystko po to, aby wypromować swoje usługi, zdobyć nowych klientów, a także budować markę. Jest to szczególnie ważne dla coachów i trenerów personalnych, którzy w swojej...

Jak strona internetowa wpływa na markę osobistą prawnika

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej stało się niezbędną częścią każdej działalności, w tym również prawniczej. Strona internetowa stanowi wspaniałe narzędzie do zwiększenia rozpoznawalności marki osobistej prawnika, a także do zdobycia nowych...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prześlij do nas maila

Popracujmy razem

Taka strona internetowa, jak ta, jest w zasięgu Twojej ręki. Jest tylko jeden warunek: musisz się skontaktować z nami. Wypełnij od razu formularz i buduj markę osobistą w zgodzie ze sobą i najnowszymi trendami.

Justyna Kopeć strony internetowe