Branding i kolory marki – jak wykorzystać je na własnej stronie internetowej

23 sie, 2021

Branding i kolory marki to kluczowe elementy, które wpływają na odbiór marki przez klientów. Dlatego też, wykorzystanie tych elementów na stronie internetowej jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na zbudowanie silnej i spójnej tożsamości wizualnej marki. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak wykorzystać branding i kolory marki na własnej stronie internetowej.

Czym jest branding?

Branding to proces kształtowania tożsamości marki. Obejmuje on wszystkie elementy wizerunkowe, takie jak logo, hasło, czcionki, kolory i inne elementy graficzne. Skuteczny branding pozwala na wyodrębnienie marki spośród konkurencji oraz budowanie pozytywnych skojarzeń z marką wśród klientów.

Jakie są zalety korzystania z brandingu na stronie internetowej?

 1. Poprawia rozpoznawalność marki – wykorzystanie spójnej tożsamości wizualnej na stronie internetowej pozwala na lepsze zapamiętanie marki przez użytkowników.
 2. Buduje zaufanie – spójna i profesjonalna tożsamość wizualna pozwala na budowanie zaufania wśród klientów, a tym samym poprawę konwersji.
 3. Ułatwia wyróżnienie się na tle konkurencji – wykorzystanie charakterystycznej tożsamości marki pozwala na wyróżnienie się na tle konkurencji oraz zbudowanie indywidualnego wizerunku marki.

Jakie są ważne elementy brandingowe na stronie internetowej?

 1. Logo – logo powinno być charakterystyczne, łatwo zapamiętywalne i spójne z tożsamością wizualną marki.
 2. Hasło – hasło to krótkie, łatwe do zapamiętania zdanie lub fraza, która dodaje wartości marki i pomaga w zbudowaniu tożsamości marki.
 3. Czcionki – wykorzystanie idealnie dobranych czcionek ma duże znaczenie dla spójnej tożsamości wizualnej. Dobór spośród różnych rodzajów czcionek pozwala na wykreowanie wyjątkowego charakteru i wizerunku marki.
 4. Kolory – kolory to ważny element identyfikacji wizualnej marki, który ma bardzo duży wpływ na odczucia i emocje klientów. Dlatego też, wybór kolorów powinien być dokładnie przemyślany i spójny z tożsamością marki.

Jakie są zasady korzystania z kolorów na stronie internetowej?

 1. Wykorzystaj kolory marki – używaj kolorów, które są charakterystyczne dla marki w celu utrzymania spójności z tożsamością wizualną marki.
 2. Używaj kolorów harmonijnych – wykorzystaj kolorystykę, która harmonizuje ze sobą i tworzy spójną całość.
 3. Używaj kontrastów – używaj kolorów o różnym natężeniu, aby wyróżnić poszczególne elementy strony internetowej.
 4. Unikaj przesady – nie przesadzaj z ilością kolorów, ponieważ może to zniechęcać użytkowników i wprowadzać chaos na stronie.

Jak dobierać kolory na stronie internetowej?

 1. Wybierz główny kolor marki – wybierz kolor, który będzie charakterystyczny dla marki.
 2. Wykorzystaj kolory harmonijne – używaj kolorów, które tworzą spójną całość z głównym kolorem marki.
 3. Zwróć uwagę na psychologię kolorów – kolory wpływają na emocje i odczucia użytkowników, dlatego ważne jest, aby dobierać je zgodnie z pożądanym efektem.
 4. Dodaj kontrasty – wykorzystaj kolorową różnicę, aby wyróżnić poszczególne elementy strony internetowej.

Podsumowanie

Branding i kolorystyka są kluczowe dla wizerunku marki na stronie internetowej. Spójna tożsamość wizualna pozwala na budowanie pozytywnych skojarzeń z marką, co przekłada się na zwiększenie sprzedaży oraz utrzymanie lojalności klientów. Dobór kolorów powinien świadomie działać na realne emocje i oczekiwania potencjalnych klientów. Dlatego, przy wykorzystaniu kolorów, należy postępować zgodnie z zasadami spójności, harmonii i kontrastu, aby stworzyć estetycznie i funkcjonalnie skuteczną stronę internetową.

Ostatnie artykuły

Co powinno się znajdować na stronie internetowej dla marki osobistej

Co powinno się znajdować na stronie internetowej dla marki osobistej

Tworzenie strony internetowej dla marki osobistej to ważna część budowania wizerunku online. Strona internetowa jest wizytówką firmy, która może skutecznie przyciągnąć potencjalnych klientów i podnieść poziom świadomości marki. W tym artykule zostaną omówione ważne...

7 mitów na temat strony internetowej w kontekście marki osobistej

7 mitów na temat strony internetowej w kontekście marki osobistej

Posiadanie własnej strony internetowej jest coraz ważniejsze dla ludzi, którzy tworzą swoją markę osobistą. Jednakże, istnieje wiele mitów na temat strony internetowej, które często mylimy. W tym artykule przedstawimy siedem mitów na temat stron internetowych w...

Korzyści strony internetowej dla marki premium

Marka premium, czyli marka oferująca produkty lub usługi najwyższej jakości, musi wyróżniać się na rynku. Strona internetowa jest jednym z narzędzi, które pozwala na zwiększenie rozpoznawalności i budowanie pozytywnego wizerunku marki. W tym artykule omówimy, jakie...

5 cech dobrej strony internetowej dla trenera / coacha

Obecnie, dla wielu osób, posiadanie własnej strony internetowej stało się niemal standardem. Wszystko po to, aby wypromować swoje usługi, zdobyć nowych klientów, a także budować markę. Jest to szczególnie ważne dla coachów i trenerów personalnych, którzy w swojej...

Jak strona internetowa wpływa na markę osobistą prawnika

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej stało się niezbędną częścią każdej działalności, w tym również prawniczej. Strona internetowa stanowi wspaniałe narzędzie do zwiększenia rozpoznawalności marki osobistej prawnika, a także do zdobycia nowych...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prześlij do nas maila

Popracujmy razem

Taka strona internetowa, jak ta, jest w zasięgu Twojej ręki. Jest tylko jeden warunek: musisz się skontaktować z nami. Wypełnij od razu formularz i buduj markę osobistą w zgodzie ze sobą i najnowszymi trendami.

Justyna Kopeć strony internetowe